Blog
Chłodzenie / ogrzewanie poprzez podłogówkę wraz z rekuperacją
Istnieje wiele metod utrzymania niskiej temperatury wewnątrz pomieszczeń w okresie letnim. Jednym ze sposób jest chłodzenie poprzez instalacje orurowania podłogowego. Pompa ciepła typu powietrze-woda Panasonic Aquarea posiada funkcje grzania i chłodzenia wody w instalacji C.O.
Pompa ciepła – główny nośnik energii w budynkach energooszczędnych
Innowacyjne urządzenia oraz systemy pozwalają na coraz większe wykorzystanie sił natury jako nośnika energii dla budynku. Przykładem urządzenia sprawdzającego się w budynku jednorodzinnym ze względu na duża efektywność jest pompa ciepła. Źródłem energii w tym przypadku może być grunt lub powietrze.
Rekuperacja – wpływ na odpowiedni mikroklimat w budynku
Wentylacja z odzyskiem ciepła wykorzystuje energię powietrza wewnętrznego do ogrzania świeżego nawiewanego powietrza pobieranego z zewnątrz co dodatnio wypływa na zwiększenie klasy energooszczędności zapewniając tym samym napływ świeżego powietrza.
Panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne = darmowy sposób pozyskiwania energii
Bardzo duże możliwości w procesie pokrycia zapotrzebowania energetycznego budynku stwarza energia słoneczna. Oprócz naturalnego nasłonecznienia budynku przez otwory okienne, słońce jako źródło energii wykorzystywane jest również przez systemy solarne do wspomagania instalacji grzewczej w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej oraz opcjonalnie do ogrzewania pomieszczeń.
Klimatyzacja – rodzaje jednostek według potrzeb użytkowych i wizualnych
Dopasowując klimatyzacje do potrzeb klienta montujemy różne typy jednostek klimatyzujących wewnętrznych, dbając przede wszystkim o komfort wewnątrz pomieszczeń a także o kwestie dopasowania do aranżacji wnętrz.
PANASONIC SMART CLOUD – mobilne sterowanie pompą ciepła
Wygodny w użyciu moduł Aquarea Smart Cloud to znacznie więcej, niż zwykły termostat włączający i wyłączający urządzenie. Moduł Smart Cloud pozwala użytkownikowi na zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami ogrzewania pomieszczeń i wody, a także na monitorowanie poziomu zużycia energii przez pompę ciepła
Maty kapilarne – Idealne rozwiązanie dla pomp ciepła
Maty ze względu na swoją innowacyjną konstrukcję wielkopowierzchniową oraz duże zagęszczenie cienkich rurek kapilarnych, zasilane są niskim parametrem czynnika grzewczego.
Zasada działania mat kapilarnych
Produkt, dzięki swojej konstrukcji i dużej ilości cienkich rurek kapilarnych zapewnia równomierne i szybkie rozciąganie temperatury na powierzchni przegród budowlanych, dzięki czemu zmniejszamy temperaturę zasilania, która nie przekracza 30 C, w innych przypadkach jest to 25.
Maty kapilarne a ogrzewanie podłogowe
W przeciwieństwie do klasycznego wodnego ogrzewania podłogowego, w którym rozstaw rur wynosi średnio 10 – 15 cm, duża ilość cienkich rurek kapilarnych wzajemne połączonych hydrauliczne, gwarantuje równomierny przepływ czynnika grzewczego na całej płaszczyźnie, zapewnia dużo większą powierzchnię grzewczą a w konsekwencji – efektywne ogrzewanie pomieszczeń.